ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Державні соціальні допомоги особам, які здійснюють догляд за інвалідами та іншими категоріями громадян

Щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи або за особою, яка досягла 80-річного віку

Державні соціальні допомоги особам, які здійснюють догляд за інвалідами та іншими категоріями громадян

З метою матеріальної підтримки громадян, які зайняті доглядом за особами, нездатними за станом здоров’я до самообслуговування, чинним законодавством передбачено декілька видів соціальних допомоги, призначення яких знаходиться в компетенції органів праці та соціального захисту населення:

Щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи або за особою, яка досягла 80-річного віку

Механізм призначення щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом І групи або за особою, яка досягла 80-річного віку (далі — компенсація) регламентований постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 832 „Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”.

Компенсація призначається управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання заявника і виплачується у грошовій формі непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, та фінансуються органами Пенсійного фонду України.

Для призначення компенсації одержувачі подають заяву, форма якої затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96 «Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 березня 2012 року за № 418/20731.

До заяви додаються:

- паспорт або документ, що посвідчує особу одержувача державної соціальної допомоги;

- довідка про перебування на обліку в органах Пенсійного фонду України або органах праці та соціального захисту населення — для особи, за якою здійснюється догляд;

- паспорт або документ, що посвідчує особу, за якою здійснюється догляд;

- довідка з місця проживання про те, що особа здійснює догляд за інвалідом І групи або престарілою особою, старше 80 років;

- документ, який підтверджує, що особа не працює: трудова книжка та довідка органів державної податкової служби довільної форми про те, що особа не перебуває на обліку у даному органі державної податкової служби як фізична особа — підприємець;

- за відсутності трудової книжки — заява особи із зазначенням причини відсутності трудової книжки;

витяг з акта огляду медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) (для осіб, визнаних інвалідами І групи) — для особи, за якою здійснюється догляд.

Компенсація призначається та виплачується з дня подання заяви з усіма необхідними документами до дня досягнення заявником пенсионого віку, але не більш ніж на строк встановлення групи інвалідності.

Розмір призначеної компенсації становить – 4,80 грн. на місяць.

Крім того, на суму призначеної відповідно до Постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 р. та Постанови КМУ № 832 від 26.07.1996 р. компенсації особам працездатного віку, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, органами праці та соціального захисту населення щомісячно проводиться нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, в розмірі 33,2 відсотка від мінімальної заробітної плати, сплата якого здійснюється за рахунок видатків, передбачених в Державному бюджеті України на відповідний рік до Пенсійного фонду України (що дає право на зарахування до страхового стажу всього періоду такого догляду).

Реалізація зазначених нормативних документів дає можливість вирішувати питання щодо надання соціальних послуг тим верствам населення, які на сьогодні з певних причин, зокрема через сімейний стан або медичні протипоказання взагалі не можуть скористатися послугами державних та комунальних установ соціального захисту. Велике значення має також та обставина, що людина, яка потребує соціальних послуг, сама обирає надавача цієї послуги. Одночасно вирішується і питання зайнятості тих людей, хто є надавачем соціальних послуг, що є дуже важливим в період економічної кризи та зростання безробіття.

За призначенням допомог необхідно звертатися до районного управління праці та соціального захисту населення.

 

Дніпровський район м. Херсона

УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

м. Херсон, вул. Перекопська, 166, каб. каб.110, тел.35-44-65, 35-44-66; e-mail: dneprzhs@ukr.net

Суворовський район м. Херсона

УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

м. Херсон, вул. Маяковського, 8, каб. 1, тел. 22-32-24, e-mail: syvorov_ypszn@mail.ru

Корабельний район м. Херсона

УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

м. Херсон, вул. Суворова, 29, каб.119, тел. 22-96-79, 22-41-21 e-mail: terzentr-ks@ukr.net